Senjawazabawa ? koncert audiowizualny dla dzieci i dorosłych

25 października / nd
17:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przez formularz rejestrowane są pojedynczo ? prosimy o wypełnienie go dla każdej osoby

Czym jest sen? Czy przejściem do innego stanu i powrotem z niego? Gdzie błądzi nasz duch, dokąd idzie na spacer, kiedy śpimy? Gdzie jawa miesza się ze snem? Gdzie to, co niemożliwe, staje się prawdziwe? Gdzie nie wiadomo, co jest rzeczywiste, a co jest wyobraźnią?

Sen jest jak podróż, z której przywozi się nowe doświadczenia i prezenty. Z czym powracamy z tej podróży?

Kołysanka to pieśń momentu przejścia, ze snu do jawy i z jawy do snu. Taki właśnie: ?pomiędzy? – jest świat dziecięcy, jedną nogą jest się na ziemi, a drugą, nie wiadomo gdzie. Ten świat pozostał w muzycznej tradycji, gdzie najważniejszy, tak jak dla dziecka głos matki – jest śpiew.

W oparciu o starodawne kołysanki i słowa archaicznych dziecięcych zabaw, autorki koncertu zabierają nas w muzyczną, wielowymiarową podróż po krainie snu. Wędrują od momentu zaśnięcia do chwili przebudzenia, z Polski przez Afrykę na wyspy Salomona, od oryginalnych źródłowych tekstów i melodii do minimalistycznej, transowej audiosfery stanu przejścia. Wykorzystując niezwykłe, bogate instrumentarium, na które składają się polskie instrumenty ludowe, ale też niezwykłości jak polifon, trąbkoskrzypce, czy przedmioty codziennego użytku podkreślają wagę śpiewu, głosu, który jest tu niezaprzeczalnym przewodnikiem.

Dźwiękom towarzyszy projekcja starych portretowych fotografii przedstawiających dzieci i zabawki, oraz utworzonych z nich kalejdoskopowych kolaży.

Wystąpią:

Agata Harz
Paula Kinaszewska
Marta Maślanka
Katarzyna Szurman

instrumentarium:
skrzypce, trąbkoskrzypce, cymbały, harmonia trzyrzędowa, baraban i bęben obręczowy, polifon.

kolaże: Katarzyna Szurman

realizacja graficzna: Maria Puzyna

realizacja stypendium: Katarzyna Szurman

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uwaga: Ze względu na stan epidemii Covid-19 podczas koncertu będą stosowane procedury bezpieczeństwa, zgodne z wytycznymi MKiDN w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. Udostępniamy jedynie 25% miejsc na widowni i prosimy o dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu oraz zasłanianie nosa i ust na terenie całego budynku.

 

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

25 października / nd
17:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przez formularz rejestrowane są pojedynczo ? prosimy o wypełnienie go dla każdej osoby
Ikona telefonu
Skip to content