Cykl POZA KANONEM – spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim wokół nowej powieści: „Antosia w bezkresie”

29 września / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik, 2022

„Kiedyś myślałam sobie tak: Ach, jakiż to pech urodzić się w Polsce! U nas nic a nic się nie dzieje! Ani zorzy polarnej, ani lekkiego choćby trzęsienia ziemi czy porządnej trąby powietrznej! Wszystko takie nudne, takie zwyczajne, bezpieczne. Takie cywilizowane. Marzyłam, aby coś wreszcie zaczęło się dziać! No i się spełniło. Nadeszły ciekawe czasy. Przetoczyły się niczym walec przez nasz dom, a potem porwały mnie na drugi koniec świata. I wiecie, co wam powiem? Bardzo szybko przekonałam się, że o katastrofach i mrożących krew w żyłach przygodach przyjemnie tylko się czyta w książkach…”

Spotkanie i rozmowa z pisarzem Marcinem Szczygielskim wokół najnowszej powieści historycznej dla młodzieży „Antosia w bezkresie”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w literackim Konkursie Polskiej Sekcji IBBY oraz nominację do XVI Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2023 r. Poruszymy też na inne tematy, ważne dla czytelników, którzy przybędą 29 września do Dwóch Jelonków na to wyjątkowe wydarzenie.

Marcin Szczygielski – pisarz z ogromnym dorobkiem, wielokrotnie nagradzany, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor sztuk teatralnych, ale przede wszystkim autor książek dla dzieci i młodzieży wielokrotnie wyróżnianych i nagradzanych w licznych konkursach: Czarny młyn, Za niebieskimi drzwiami, Czarownica piętro niżej, Tuczarnia motyli, Teatr Niewidzialnych Dzieci, Klątwa dziewiątych urodzin, Serce Neftydy, Leo i czerwony automat. To tylko kilka tytułów z obszernej listy wydanych książek. Fragmenty jego powieści od wielu lat znajdują się w podręcznikach do języka polskiego. Na podstawie dwóch tytułów powstały adaptacje filmowe (Za niebieskimi drzwiami, Czarny młyn).

Marcin Szczygielski jest też wielokrotnym laureatem Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren oraz Konkursu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, odznaczonym przez MKiDN Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, w 2023 r. otrzymał „Ikara” Nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS  za dotychczasowe dokonania w dziedzinie literatury.

Spotkanie organizowane w ramach projektu POZA KANONEM, realizowanym z Budżetu Obywatelskiego.

Logo budżetu obywatelskiego

Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim wokół nowej powieści: „Antosia w bezkresie”

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

29 września / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content