Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem

25 stycznia / śr
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Znany reporter i felietonista ?Dużego Formatu?, autor „Gottlandu” i „Zrób sobie raj” i „Projektu: prawda” będzie gościem Bemowskiego Centrum Kultury. Spotkanie poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak, dziennikarki „Gazety Wyborczej”.
Mariusz Szczygieł – (ur. 1966) reporter, dziennikarz prasowy, dawniej także telewizyjny i radiowy. Laureat European Book Prize, francuskiej nagrody Prix AMPHI we Francji, czeskiej Gratias Agit, radiowego Melchiora, Nagrody Nike Czytelników, Nagrody im. Beaty Pawlak, finalista Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i Nagrody Literackiej Nike.
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczął zaraz po maturze jako reporter w tygodniku ?Na przełaj?. Pisał odważne teksty o subkulturach, homoseksualistach, narkotykach, niektóre uznane za przełomowe i nowatorskie. Szybko przeszedł do tworzącego się właśnie zespołu dziennikarskiego ?Gazety Wyborczej?. Po kilku latach zainteresowała się nim telewizja: w latach 1995-2001 współtworzył i prowadził talk-show „Na każdy temat” w Polsacie. Wydał wtedy swoją pierwszą książkę z reportażami: „Niedziela, która zdarzyła się w środę” (1996).
Wspólnie z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem założył Instytut Reportażu (2009).

25 stycznia / śr
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content