Spotkanie z teatrem kamishibai i warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi w wieku 5-6 lat

22 października / sb
12:00-13:30
Publiczne Przedszkole „Mała Awangarda”
ul. Jerzego Waldorfa 41 C (teren Fortu Bema)
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na BEZPŁATNE spotkanie z magicznym teatrem kamishibai i innymi formami teatralnymi. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie odbędzie się 22.10.2022 r. w Publicznym Przedszkolu Mała Awangarda, ul. Jerzego Waldorffa 41C, 01-494 Warszawa (teren Fortu Bema) i jest przeznaczone dla dzieci z opiekunami w dwóch grupach wiekowych:
10:00-11:30 – dzieci 3-4 lata z opiekunami
12:00-13:30 – dzieci 5-6 lat z opiekunami
Na zajęcia obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona.

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.
Jest to technika opowiadania, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z odbiorcą.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Spotkania prowadzi Iza Capogna /FB: Domek Pod Stołem – Iza Capogna/

Spotkania są realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

Ponadto w ramach projektu zostanie zakupiony teatr kamishibai wraz z bajkami i opowieściami do indywidualnego korzystania. Serdecznie zapraszamy do MAL Dwa Jelonki gdzie już niedługo będzie można przenieść się w magiczny świat teatru w dowolnym czasie!

Uczestnicząc w warsztatach wyrażają Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie w celu dokumentowania projektu oraz promocji warsztatów z teatrem kamishibai.

Na spotkanie prosimy zapisywać tylko dzieci (ale w samym spotkaniu dziecko uczestniczy z opiekunem).

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

22 października / sb
12:00-13:30
Publiczne Przedszkole „Mała Awangarda”
ul. Jerzego Waldorfa 41 C (teren Fortu Bema)
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content