Szkolenie „JAK PROWADZIĆ GRUPY ZABAWOWE” (dzieci 0-2 lata z opiekunami)

27 maja / sb
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy specjalistów pracujących z dziećmi (tj. pedagogów, psychologów, nauczycieli, dziennych opiekunów, opiekunów w żłobku, fizjoterapeutów, logopedów, terapeutów, edukatorów, studentów wymienionych kierunków) oraz rodziców zainteresowanych tematem, na szkolenie: JAK PROWADZIĆ GRUPY ZABAWOWE.

Szkolenie składa się z warsztatów stacjonarnych w terminach: 27 maja 2023 r. (8h) w Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24A) oraz 4 czerwca 2023 r. (3-4 h) w Bemowskim Centrum Kultury (ul. Rozłogi 18).

Od 16 lat Fundacja Sto Pociech zaprasza rodziców z małymi dziećmi do różnych form zajęć rozwojowo-edukacyjnych, wsparciowych. Podczas spotkań szukamy perspektywy dziecka, rodzica, ale przede wszystkim wspieramy ich więź. Inspirujemy do codzienności, zachęcamy rodziców do wymiany doświadczeń, towarzyszymy w pierwszych odkryciach, zachwytach, pielęgnujemy bycie w chwili obecnej. Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami, obserwacjami, wypracowanymi narzędziami i sprawdzonymi rozwiązaniami.

Zapraszamy:

Kogo?

– profesjonalistów, którzy pracują z najmłodszymi dziećmi (0-2 lata) i ich rodzicami,

– profesjonalistów, którzy chcą pogłębić warsztat pracy,

– osoby, które chciałyby rozpocząć prowadzenie grup rozwojowych,

– osoby prowadzące klub dla mam/rodzin/dzieci lub chcących otworzyć klub,

– studentów szukających inspiracji do swoich poszukiwań zawodowych.

 

Czego uczymy?

Podczas szkolenia dowiesz się:

– jak świadomie wspierać diadę małe dziecko-rodzic korzystając z procesów grupowych, naturalnych materiałów, twórczej przestrzeni, modelującego prowadzącego,

– jak rozumiemy potrzeby małego dziecka i rodzica,

– jak organizujemy przestrzeń do zajęć, jak rozumiemy jej znaczenie w kontakcie z małym dzieckiem,

– jakich używamy materiałów, jak je stopniujemy, dobieramy do potrzeb dzieci,

– w jaki sposób towarzyszymy grupie, aby była dla siebie wsparciem, inspiracją,

– jak rozumiemy rolę prowadzącego.

 

Część szkolenia będzie miała charakter teoretyczny, a część praktyczny (praca własna uczestników: koncepcyjna i sensoryczna).

 

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które:

a) pracują z dziećmi, są zainteresowane pracą z dziećmi lub są rodzicami i chcieliby rozwijać się w w/w temacie;

b) liczba miejsc ograniczona, uczestnicy zostaną wybrani na podstawie uzupełnionej ankiety rekrutacyjnej, zachęcamy do dokładnego uzasadnienia swojej motywacji;

c) UWAGA! Aby otrzymać zaświadczenie i wszystkie benefity, w ramach współpracy, należy uczestniczyć w warsztatach 27 maja 2023 r. i 4 czerwca 2023 r. oraz przeprowadzić jedne zajęcia dla opiekunów z dziećmi 0-3 w uzgodnionym terminie (w miesiącach letnich: czerwiec – sierpień) i lokalizacji (Bemowskie Centrum Kultury, ul. Rozłogi 18 w Warszawie);

d) zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2023 r. do końca dnia, a wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do 19 maja 2023 r.

 

Aby zgłosić chęć udziału w szkoleniu prosimy wypełnić

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>

REGULAMIN >>>

 

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne.

Szkolenie jest realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

W ramach projektu zorganizowane zostaną dwa szkolenia. Kandydat/ka może zgłosić się do udziału w obu szkoleniach, ale rekomendujemy wskazanie na którym szkoleniu bardziej Pani/Panu zależy. Informacje o drugim szkoleniu na stronie Bemowskiego Centrum Kultury w zakładce repertuar.

Zgłaszając się na szkolenie, kandydat/ka akceptuje regulamin.

 

Szkolenie prowadzą edukatorki i ekspertki z Fundacji Sto Pociech.

Fundacja Sto Pociech jest miejscem sprzyjającym budowaniu relacji, spotkaniu rodziców z dziećmi, z innymi i z samym sobą. Wspiera dorosłych w byciu wystarczająco dobrym rodzicem i pomaga w trudnych sytuacjach. Prowadzi na warszawskiej Starówce ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji.

 

Poznaj Fundację Sto Pociech:

Tworzymy wyjątkową przestrzeń, inspirującą do naturalnej, spontanicznej zabawy, swobodnego rozwoju i odkrywania otaczającego świata.

Działamy 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora. Prowadzimy zajęcia, spotkania i konsultacje dla różnych grup odbiorców – dla rodziców (mam, tatów, babć i dziadków), i dzieci od 0 do 9 lat.

Uważamy, że wczesne dzieciństwo, to kluczowy okres w życiu, a jego jakość bezpośrednio zależy od kondycji rodzicielstwa w tym czasie.

Jesteśmy przekonani, że zgodnie z formułą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wsparcie dane rodzinie na wczesnym etapie jej rozwoju najlepiej zapobiega dysfunkcjom i patologiom w późniejszych latach.

Pomagamy w sytuacjach trudnych i w odkrywaniu wciąż na nowo radości z bycia rodzicem. Prowadzimy modelowy ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji dla rodzin z małymi dziećmi. Dążymy do tego, aby ta praktyka stawała się jak najbardziej popularna.

Więcej informacji: https://www.stopociech.pl/s/index.php

 

 

27 maja / sb
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content