Sztuczna inteligencja w prewencji i wykrywaniu przestępstw


Zapraszamy na kolejny wykład kryminalistyczny prowadzony przez Towarzystwo Paragraf 22 w Dwóch Jelonkach!

Big Data, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe- wszystko to umożliwia nam gromadzenie i analizowanie danych na niespotykaną dotychczas skalę. Elektroniczne urządzenia rejestrujące nasz każdy fizyczny oraz wirtualny krok i dostarczają informacji pozwalających na wykonanie naszej bardzo dokładnej charakterystyki. Z tej kopalni wiedzy chętnie korzystają m.in. firmy marketingowe, ubezpieczeniowe, a ostatnio także sztaby wyborcze. Z potencjału Big Data korzystają na całym świecie także śledczy, informacji tych używając do inwigilacji potencjalnych przestępców oraz prognozowania ryzyka popełnienia przestępstw na badanym obszarze.

W trakcie zajęć dowiecie się:

  • czy można przewidzieć przestępstwo zanim się wydarzy?
  • czy systemy rozpoznawania twarzy są stronnicze?
  • jakie programy wspomagają śledczych, jakie są ich możliwości, ale też jakie zagrożenia wiążą się z ich użyciem.

Zwrócimy także uwagę na społeczny kontekst nowych technologii i nieprzewidywalnych skutków, jakie mogą przynieść w zastosowaniu. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, czy bieg po nowe zdobycze technologii to dobry kierunek w walce z przestępczością, czy może ślepa, choć monitorowana uliczka.

 

Sylwetka prelegentki

Joanna Wojnarowska- absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka nowych technologii w kryminalistyce i ochronie zdrowia. Miłośniczka podróży i papierowych książek.

 

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa. 

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium na platformie Zoom. Link do wydarzenia zostanie udostępniony w dniu wydarzenia.

 

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!