Układamy mandale

7 września / sb
15:00
Fort Chrzanów
wstęp wolny

Mandala to w tradycjach Dalekiego Wschodu święty krąg, koło życia, symbol pełni wszechświata i jego harmonii, gdzie przeciwieństwa przeplatają się ze sobą i dopełniają, tworząc piękną całość. Po ułożeniu mandali niszczy się ją, co symbolizuje życie i śmierć – niszcząc doświadczasz ulotności wszystkiego, co nas otacza.

Ideę tworzenia mandal w naszej kulturze spopularyzował Carl Jung, który zauważył, że jej układanie i niszczenie może stanowić rodzaj terapii, ale też dobre ćwiczenie kreatywności.

Dziś mandale są częścią kultury popularnej – możemy je znaleźć nawet w malowankach dla dzieci. Stwórzmy więc nasze własne, bemowskie mandale.

Na pięknym i rzadko odwiedzanym dziedzińcu Fortu Chrzanów ułożymy je z naturalnych materiałów: szyszek, patyczków, trawek, kamyczków, piórek i wszystkiego, co znajdziemy tuż obok siebie. Nie potrzebujemy niczego poza skupieniem, spokojem i odrobiną wyobraźni.

Materiały do stworzenia mandal będą dostępne na miejscu, ale zachęcamy także do przynoszenia własnych – wyłącznie naturalnych, aby po zniszczeniu ułożonych mandal nie pozostały po nas śmieci.

Wspólne układanie mandal będzie także doskonałą okazją do obejrzenia zabytkowego Fortu Chrzanów, który jest jednym z magicznych, a mało znanych zakątków Bemowa.

Projekt jest realizowany w ramach Laboratorium Projektów Chrzanowa, pomysłodawczynią jest Magdalena Niedźwiecka.

7 września / sb
15:00
Fort Chrzanów
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.