Warszawska Orkiestra Rozrywkowa / Muzyka pochodzi z Bemowa / festiwal vol.2


Bemowo słynie z Klubu Karuzela na Osiedlu Przyjaźń, koncertów na lotnisku, niepowtarzalnej atmosfery fortów, blokowisk sąsiadujących z drewnianymi domkami i? bogatego środowiska muzyków. Podczas pierwszej edycji wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA pokażemy to, co w muzycznym Bemowie najlepsze. Różnorodne style, ciekawi twórcy, gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej i rozrywkowej. To wszystko już od czerwca do września w Amfiteatrze Bemowo.

ODCINEK DRUGI:
8 lipca, sobota, godz. 19:00
? Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza gra Brazilian Octopus ?

Kolejną odsłoną festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA będzie koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im. I. Krenza. Grupę tworzą muzycy ściśle, luźno bądź w ogóle nie związani z wytwórnią Lado ABC, której część założycieli wywodzi się z Bemowa. W dotychczasowych składach WORu grali m.in.: Macio Moretti (Mitch & Mitch i 100 innych zespołów), Marcin Masecki (Profesjonalizm i inne zespoły), Jerzy Rogiewicz (Jerz Igor), Miłosz Pękala (Kwadrofonik), Bartosz Weber (Baaba), Bartłomiej Tyciński (Mitch & Mitch, New Cage), Olo Walicki (Łoskot), Marek Biliński, Tobiasz Biliński (Coldair), Karol Strzemieczny (Paula i Karol), Szymon Najder (Eric Shoves Them In His Pockets) czy Jan Młynarski (Warszawskie Combo Taneczne).

Kolejnymi gwiazdami festiwalu będą:
? 22 lipca | SUPER GIRL ROMANTIC BOYS
? 27 sierpnia | Ewa Bem
? 1 września | Mitch & Mitch

***
W 2015 roku Warszawska Orkiestra Rozrywkowa postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej, nad którym w garderobach i kuluarach jej twórcy debatowali już od dłuższego czasu. Jako zapaleni melomani, członkowie WORu (a przynajmniej część z nich) nigdy nie kryli, że muzykę tę darzą wielką estymą. Pomysłów było wiele, ale stanęło na jednym, choć nie pozbawionym dodatków.

Podstawą programu brazylijskiego WORu jest odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej ? instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić, dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio. Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

Z kolei drugą częścią programu (tzw. dodatkami) będzie niezobowiązująca składanka hitów i nie-hitów rozpiętych pomiędzy latami ?60 (Gal Costa) a ?90 (Marisa Monte). Tutaj Warszawską Orkiestrę Rozrywkową wokalnie wspomoże wspaniała Gaba Kulka.

? Skład Orkiestry:
TOMASZ DUDA / flauta e saxofone
ZOFIA MORUŚ / flauta
MIŁOSZ PĘKALA / vibrafone
PIOTR ZABRODZKI / piano e org?o
BARTOSZ WEBER / guitarra
BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI / viol?o e guitarra
PIOTR DOMAGALSKI / baixo
MACIO MORETTI / bateria
participaç?o especial: GABA KULKA / voz

 

Sponsor:

Patronat:


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!