Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Tadżykistan

28 września / pon
17:30
Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Tadżykistan

Podczas warsztatu kuchni tadżyckiej prowadzące wraz z uczestnikami i uczestniczkami przygotują:

– zupę z zielonej soczewicy,

– mantu – tadżyckie pierogi, w wersji z mięsem oraz wegetariańskie z dynią,

– sambusy – tadżyckie wytrawne ciasto z nadzieniem, w wersji z mięsem oraz wegetariańskie z dynią.

Prowadzące:

Oishamo Kayumova pochodzi z Tadżykistanu, pracuje w Fundacji Ocalenie. . Mieszka w Polsce ze swoją rodziną od ponad 4 lat. Ma czworo dzieci.

Tahmina Rajabova pochodzi z Tadżykistanu, pracuje w Fundacji Ocalenie jako mentorka kulturowa. Mieszka w Polsce od ponad 8 lat. Bardzo lubi pracować z ludźmi, a szczególnie z dziećmi. Uwielbia spędzać czas z dwójką własnych dzieci, lubi czytać, podróżować i poznawać nowe miejsca.

Pamiętajcie o maseczkach.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:
Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.
Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.
Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.
Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik

Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Tadżykistan

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

28 września / pon
17:30
Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Tadżykistan
Ikona telefonu
Skip to content