Wystawa GWIAZDOBLOKI

7 września / sb
14:00
Fort Chrzanów
wstęp wolny

Wystawa przedstawia ceramiczne, abstrakcyjne rzeźby rozmieszczone na terenie fortu Chrzanów. Rzeźby swoją formą nawiązują do trudnej historii miejsca a jednocześnie do organicznych form pięknej i dzikiej przyrody. Te małe ceramiczne przedmioty mają swoją formą nawiązać do natury i zwrócić nasze myśli ku pięknu i harmonii.

Autorką wystawy jest Eliza Danowska – malarka, ilustratorka, ceramiczka.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniła w 2007 r. w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni technik ściennych prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2002 r. obroniła dyplom z psychologii i pedagogiki kreatywności na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła kursy ceramiczne w Ośrodku Szkoleniowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica, z którym jest związana zawodowo jako instruktorka zajęć i członek stowarzyszenia.

Współprowadzi pracownię ceramiki “Terrytoria” w Bemowskim Centrum Kultury. Od kilku lat realizuje i dokumentuje cykl abstrakcyjnych rzeźb ceramicznych, inspirowanych przyrodą, tkanką miejską i macierzyństwem.

Pracuje również jako ilustratorka, najczęściej maluje dla dzieci. Posługuje się głównie gwaszem i akwarelą.

Współpracuje z lokalną społecznością, współtworząc klimat edukacyjny i artystyczny warszawskiego Bemowa. Od 10 lat związana ze Stowarzyszeniem “Rodzice Razem”.

Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.

Projekt jest realizowany w ramach Laboratorium Projektów Chrzanowa.

7 września / sb
14:00
Fort Chrzanów
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.