Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Gwinea

31 października / sb
13:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
During the Guinean Cuisine Workshop the participants will be preparing three dishes, all of them to be served with rice:
1. Okra Stew (”Gban-nan”) – beef with okra and red palm oil;
2. Peanut butter sauce with meat;
3. Eggplant sauce with red palm oil (vegetarian).
The workshop will be run by Alhassane Barry:
People call me Barry, I’m 33 years old, I live a very simple life. I’m a supporter of cosmopolitanism and I like learning about different cultures and sharing my own culture with other people in order to create a vision of a common world. I like learning, listening and being myself.
? The workshop will be held in English.
Warsztat kuchni gwinejskiej to wyjątkowa okazja, aby poznać mało znaną w Polsce kulturę kulinarną oraz dowiedzieć się więcej o regionie Afryki Zachodniej, skąd pochodzą prowadzący.
Warsztat odbędzie się w języku angielskim

Pamiętajcie o maseczkach.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.

Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.

Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.

Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik

formularz zapisu

Potwierdź swoje zgłoszenie w otrzymanej wiadomości e-mail. Tylko potwierdzone zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

31 października / sb
13:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content