Zawody Pucharu Świata FAI i Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych

18 marca / sb
Hala BGŻ Arena
ul. Andrzeja 1, Pruszków
18-go wstęp wolny, 19-go wstęp 1 zł

FAI opublikowała kalendarz imprez na rok 2017. Wśród czterech event?ów (drugiej kategorii) w konkurencji F3P jest F3P WARSAW CHALLENGE. Są to Zawody Pucharu Świata FAI oraz Otwarte Mistrzostwa Polski, na które zapraszamy!

 

Po mistrzostwach świata, które miały miejsce w Pruszkowie – w roku 2015, będzie to kolejne wydarzenie międzynarodowe w modelarstwie lotniczym, rozgrywane w Hali Toru Kolarskiego BGŻ BNP Paribas Arena. Impreza tegoroczna odbędzie się w dniach 18-19 marca 2017. To jeden z nowoczesnych obiektów kolarskich w Europie http://www.arenapruszkow.pl. Dobrze się dzieje, że za sprawą F3P WARSAW CHALLENGE mieszkańcy Pruszkowa i Warszawy będą mogli oglądać w tym pięknym obiekcie również inne dyscypliny sportu.

Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury – bezpośredni organizator Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych ? 2015 zdecydował, wspólnie z Aeroklubem Polskim, że imprezę F3P WARSAW CHALLENGE należy zorganizować w tej właśnie, wyjątkowej hali sportowej
i w międzynarodowej obsadzie.

 

 

Oprócz akrobacji precyzyjnej F3P i F3P-AFM ?Flying to Music?, będą też rozegrane dodatkowe konkurencje dla mniej doświadczonych pilotów, tzn. F3P-Klub, a także niezwykle widowiskowy konkurs modeli wyścigowych F5K (Pylon Racing). ?Flying to Music? jest konkurencją modelarską, wymyśloną kilkanaście lat temu dla stworzenia atrakcyjnego dla widzów wydarzenia medialnego. Najogólniej rzecz ujmując piloci demonstrują swoje umiejętności pilotażu, latając Freestyle do rytmów wybranych przez siebie utworów muzycznych. Ciekawostką jest masa startowa modelu gotowego do lotu, która wynosi ok. 50 g !!!

Fanów małego i dużego lotnictwa oraz publiczność zapraszamy na tę najważniejszą imprezę modeli halowych RC w tegorocznym sezonie. Więcej informacji oraz galerię zdjęć związanych z tą interesującą dyscypliną można zobaczyć na stronie internetowej mistrzostw świata z roku 2015:  http://f3p-wch2015.pl/

 

Organizatorzy liczą na udział pilotów zagranicznych. Wśród polskich zawodników jest kilku członków Kadry Narodowej. Aeromodelklub BCK będą reprezentowali: Igor Skawiński ? uczestnik Światowych Igrzysk Lotniczych Dubai-2015, czy też Wiktor Łaciński ? reprezentant Polski na 3. Mistrzostwa Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych, które miały miejsce w Strasburgu, w dniach 18-26 lutego br. Zapraszamy widzów w sobotę od 17:00 i/lub w niedzielę od 8:00.  

 

Strona wydarzenia: http://www.bemowskie.pl/f3p-warsawchallenge

18 marca / sb
Hala BGŻ Arena
ul. Andrzeja 1, Pruszków
18-go wstęp wolny, 19-go wstęp 1 zł
Ikona telefonu
Skip to content