Zbrodnia w krainie lodu i ognia czyli o przestępczości w Islandii

30 września / czw
19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Webinar odwołany. Nowy termin podamy wkrótce.

Kim był jedyny seryjny morderca w dziejach Islandii? Czy można ukryć ciało w gejzerze? Jak wyglądają więzienia na Islandii? Jeśli interesują Was odpowiedzi na te i podobne pytania, a także chcecie poznać historię kilku zbrodni popełnionych w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, to nie może Was zabraknąć na najbliższym wykładzie organizowanym we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22! W trakcie spotkania będziecie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką popełniania przestępstw na tej pięknej, wulkanicznej wyspie. Dowiecie się także o jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii Islandii, która cały czas budzi wiele kontrowersji.

Sylwetka prelegentki:
Katarzyna Górecka ? absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych ?Paragraf 22?. Obecnie pracuje jako asystent prokuratora. Pasjonatka kryminalistyki, podróży i motocykli. W wolnym czasie uwielbia grać w gry planszowe i komputerowe.

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.
Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

30 września / czw
19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content