Zdrowe jedzenie – zdrowe dziecko

29 listopada / pon
18:00 - 20:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18

?Zdrowe jedzenie ? zdrowe dziecko?
Zajęcia przeznaczone dla rodziców i opiekunów dzieci, którzy są zainteresowani zdrowym odżywianiem się. Poprowadzi je dietetyk kliniczny, Marzena Zacharska. Zajęcia będą miały formę nauki przez zabawę, a ich uczestnicy nauczą się samodzielnie komponować jadłospis, skorzystają z porady dietetycznej, skonsultują swoje potrzeby żywieniowe w zależności od schorzeń, indywidualnego zapotrzebowania, wysiłku fizycznego, czy trybu życia.

W programie:
– jak zapewnić wszystkie zdrowe składniki pokarmowe mamie i dziecku,
– warsztat praktyczny: układanie jadłospisu, podział na trymestry – w którym trymestrze na co należy zwrócić uwagę, by dziecko zdrowo się rozwijało,
– jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw ? praktyczne warsztaty, wspólne gotowanie: robimy razem szejki, szaszłyki,
– dla dzieci: kolorowanki ze zdrowym jedzeniem, omówienie wartości i ?super mocy? owoców i warzyw

Od autorki: Jestem autorką książki ?Chleb współczesny ? chleb dla każdego. Rola pieczywa we współczesnym świecie?. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, prowadzę szkolenia oraz zajęcia dopasowane do indywidualnych potrzeb. Specjalizuję się w takich dolegliwościach jak: zaburzenia odżywania, nadwaga i otyłość, choroby autoimmunologiczne (hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), łuszczyca, insulinooporność), alergie i wiele innych. Pomagałam także przy opracowaniu książki z przepisami kulinarnymi dla diabetyków autorstwa Aleksandry Cichockiej (2013) ?Praktyczny poradnik żywieniowy w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo- naczyniowych?. Jestem absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Technologia Żywności oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka ? wydziału Nauk o Żywności oraz wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. W roku 2009 ukończyłam podyplomowe studia Instytutu Żywności i Żywienia na kierunku Poradnictwo Dietetyczne ? postępy w żywieniu człowieka. Od 2007 jestem roku członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Interesuję się również aromaterapią, hipnozą i szeroko rozumianym rozwojem osobistym. Do każdego podchodzę indywidualnie i oddaję Wam całe moje serce.
Możliwość zapisu od 22-10-2021 00:00 do 28-11-2021 09:00.

29 listopada / pon
18:00 - 20:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
Ikona telefonu
Skip to content