Repertuar

Mamadou & Sama Yoon

21 stycznia / sb
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Muzyczny wehikuł Folkowo/Bemowo pojedzie tym razem w stronę Afryki za sprawą niezwykłej formacji – „Mamadou & Sama Yoon”. W senegalskim języku wolof „sama yoon” oznacza „moja droga, mój wybór” i idealnie określa muzyczną koncepcję tego znakomitego kolektywu. Wiodącym punktem odniesienia jest  przepełniony transem afrobeat. Ich koncerty to istny tygiel różnych kultur i gatunków muzycznych, obok afrobeatu, wciągający do tańca, radosny funk, a leniwie, choć z dużym pulsem kołyszące reggae przeplata się z wymagającymi refleksji klimatami pustynnego bluesa.

Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy senegalskiego muzyka, dziennikarza i jak się okazuje, również autora interesujących tekstów piosenek – Mamadou Dioufa oraz doskonałego saksofonisty – Grzegorza Rytko. W przeciągu zaledwie dwóch lat, w pełni zasłużenie, podbili naszą muzyczną scenę. Znakomicie, stylowo grana afrykańska muzyka i śpiewane w języku wolof piosenki wymagające otwartych głów i serc – opowieści o tradycji i szacunku, miłości i tęsknocie. To niezbywalne atut ich sukcesów.

Dzięki doskonałemu, nowoczesnemu brzmieniu i różnorodności muzycznych nastrojów, dopełnionych ogromną sceniczną charyzmą lidera, każdy ich koncert jest doskonałą, spontaniczną zabawą. Nie pozwala na stanie w kącie i obojętność, pozostając na długo w pamięci.

Bemowski, karnawałowy koncert „Mamadou & Sama Yoon” będzie zarazem premierą ich właśnie wydanej przez For Tune, winylowej płyty „UMBADA”.

Kurator cyklu: Miron Zejfert

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

21 stycznia / sb
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl