16 października 2021 (sobota)
Latawcowe Mistrzostwa Warszawy w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych
Lotnisko Bemowo (brama przy ul. Piastów Śląskich vis a vis ul. Żołnierzy Wyklętych)
Informacja | Program | Regulamin | Figury akrobacji | Główne zasady regulaminowe | Formularz – Zgłoszenie drużyny | Plakat | Wyniki
16 października 2021 (sobota) | Więcej informacji…
miejsce: Lotnisko Warszawa-Babice, wjazd przez bramę przy ul. Piastów Śląskich, vis a vis ul. Żołnierzy Wyklętych
Konkurencja modeli szybowców R/C wyrzucanych z ręki F3K zdobywa coraz większą popularność – także wśród ludzi „po pięćdziesiątce”. Status klasy mistrzowskiej nadano jej w roku 2007, a już 4 lata później odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Cezary Janas – reprezentant Aeromodelklubu Artbem, na ostatnich Mistrzostwach Świata (2019, Węgry) dostał się do ścisłego finału i ostatecznie zajął 12 miejsce przy 87 startujących zawodników. To fantastyczny wynik przy tak silnej konkurencji.
Więcej informacji…
Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Finału 2021 FAI Young Artists Contest. Każdy kraj ? należący do Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, organizuje konkurs we własnym zakresie, respektując wszystkie zasady Regulaminu FAI. Na mocy umowy partnerskiej AEROKLUB POLSKI / BCK, organizatorem edycji polskiej KMA FAI jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury. Wyniki tegorocznego konkursu (finału ogólnopolskiego) podane są w oficjalnym Protokole Komisji Konkursowej.
Prace laureatów krajowych zostaną wysłane w najbliższych dniach do siedziby FAI w Lozannie, gdzie w ramach Finału Światowego, razem z pracami z całego świata będą oceniane przez międzynarodowe Jury FAI.
Młodym Artystom z Polski życzymy sukcesów. O wynikach Finału Światowego poinformujemy Państwa najszybciej, jak to będzie możliwe. Katalog prac laureatów edycji polskiej ? już wkrótce.
Ten oryginalny konkurs plastyczny, organizowany jest przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI od 36 lat i nieprzerwanie od 21 lat także w Polsce. Dzieci i młodzież z całego świata (w wieku 6-17 lat) zawsze malują temat związany z lotnictwem, sportem lotniczym lub kosmonautyką. Tegoroczny temat, wcale nie łatwy, to: ?Sporty lotnicze czynią świat bardziej przyjaznym?.
Wszystkim laureatom tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na Finale Światowym! Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim instruktorom plastyki, szkołom, stowarzyszeniom oraz instytucjom, za Państwa zaangażowanie, że w trudnych czasach pandemii chciało się Państwu chcieć
Aeromodelklub BCK oferuje zajęcia modelarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa). Zajęcia odbywają się w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia – patrz rozkład zajęć. Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop pracuje naukowo w NASA, inny zaś pil. Jacek Mainka, jest kapitanem samolotów Boeing 737.
Wielu wychowanków Aeromodelklubu BCK podejmuje studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, np. Kacper Dolata, Igor Skawiński, czy też Jan Krolik. Niektórzy, tak było w przypadku Kacpra oraz Igora, prowadzili też aktywną działalność w ramach Studenckiego Koła Naukowego SAE AeroDesign. Trzykrotnie reprezentowali uczelnię na prestiżowych zawodach SAE AeroDesign-WEST w USA.