Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Gabriela Machowska


Urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2009) w klasie fortepianu Pawła Kamińskiego i kameralistyki fortepianowej w klasie Mai Nosowskiej i Roberta Morawskiego, oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (2010). Odbyła również roczne studia pianistyczne w Conservatoire Royal de Bruxelles w klasie Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch.

Interesuje się szczególnie wykonawstwem muzyki kameralnej oraz repertuarem pieśniowym.

W 2010 roku wzięła udział w nagraniu płyty „Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat honorowy objął Konsulat Generalny RP we Lwowie. Na płycie zarejestrowano mało znane kompozycje uczniów Fryderyka Chopina związanych ze Lwowem (Karola Mikulego, Mieczysława Sołtysa i Stanisława Niewiadomskiego). Płyta była początkiem licznych koncertów promujących muzykę kompozytorów polskich, w tym głównie kompozycji solowych i kameralnych Karola Mikulego (Filharmonie we Lwowie, Równem i Czerniowcach na Ukrainie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Austriackim Forum Kultury, na Festiwalu Pieśni Polskiej w Pałacu w Wilanowie organizowanym przez Filharmonię Romualda Traugutta). Koncertowała również z zespołem Sentido del Tango specjalizującym się w wykonywaniu muzyki Astora Piazzolli i argentyńskich tang tanecznych. Koncerty te obejmowały również wykonania symfoniczne (Filharmonia Koszalińska, Capella Bydgostiensis, Suwalska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu).

Od 2017 roku jest pianistką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracuje ze studentami Wokalistyki Chóralnej. Oprócz współpracy ze śpiewakami solowymi, pracuje również z chórami, przygotowując wykonania dzieł wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych. Ostatnio brała udział w pracy nad „Polskim Requiem” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą samego kompozytora, śpiewanym przez Internationale Chorakademie Lübeck. Wykonanie to uświetniło obchody 80 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej.

Powiązane zajęcia

Fortepian
Muzyka
01/01/1970 dni i godziny ustalane indywidualnie

Fortepian

Gra na instrumencie, jakim jest fortepian to złożony proces, które obejmuje 3 zasadnicze elementy składowe. Są to: realizacja zapisu nutowego, nauka techniki gry oraz zdobycie umiejętności muzykowania – czyli odpowiedniej Czytaj więcej …


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!