Jan Krolik


Student V roku Politechniki Warszawskiej (na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa). Przygodę z modelarstwem lotniczym rozpoczynał, jako 10 letni chłopiec, w Aeromodelklubie Bemowskiego Centrum Kultury. Przez wiele lat startował w zawodach modeli do walki powietrznej ESA Aircombat zajmując czołowe lokaty na zawodach do Pucharu Polski. Mając już spore doświadczenie w pilotowaniu modeli RC, zainteresował się modelami do akrobacji precyzyjnej F3P, latającymi w hali sportowej. Jego największe sukcesy w akrobacji precyzyjnej, to tytuł Mistrza Polski w klasie F3P-Klub (dla początkujących) oraz brązowy medal w klasie mistrzowskiej F3P. Ma też na swoim koncie kilka sukcesów w konkurencji halowych modeli wyścigowych, w tym I miejsce w zawodach międzynarodowych. Od roku 2017 jest członkiem kadry Narodowej w klasie halowych modeli akrobacyjnych F3P. Od 4 lat jest instruktorem i prowadzi zajęcia w Aeromodelklubie Artbem, w grupie dla zaawansowanych.

Reprezentacja Polski F3P

W sierpniu 2015 r. Janek rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim i został szybownikiem. Trzy lata później uzyskał licencję pilota szybowcowego. Po kilku latach szybowania zdecydował się na kolejne szkolenie w dęblińskim Aeroklubie „ORLAT”. We wrześniu 2023 r. zdał wymagane egzaminy i uzyskał Licencję PPL(A) pilota samolotów turystycznych. 

Powiązane zajęcia

Aeromodelklub
Aeromodelklub
01/01/1970

Aeromodelklub

Bemowskie Centrum Kultury jest jedyną Instytucją Kultury w stolicy z własnym Aeromodelklubem prowadzącym rozległą działalność o charakterze edukacyjno-sportowym. Od roku 2015 jesteśmy członkiem zwyczajnym w Aeroklubie Polskim i tym samym Czytaj więcej …


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!