Jak rozmawiać z dorosłymi i nie zwariować?

Jak rozmawiać z dorosłymi i nie zwariować?
To cykl warsztatów dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.

Jeśli zadajesz sobie pytania:
• Dlaczego oni nie rozumieją co ja chcę powiedzieć?
• Czemu oni tak dziwnie reagują na to co mówię?
• Dlaczego oni mnie tak wkurzają?
• Dlaczego oni się tak wkurzają?
• O co im właściwie chodzi?
• O co tyle krzyku?
• Czemu nie rozumieją jakie to dla mnie ważne?
• Czemu nie chcą tego dla mnie zrobić?
• O co ten cały krzyk?
• Po co ten cały krzyk?
to zapraszamy Cię na warsztaty podczas których będziemy wspólnie poszukiwali na nie odpowiedzi!

Podczas warsztatów :
– Poznasz bariery komunikacyjne i sposoby na ich unikanie,
– Rozwiniesz umiejętności aktywnego słuchania,
– Poznasz i spróbujesz wyrazić swoje uczucia i połączone z nimi potrzeby,
– Rozwiniesz umiejętności odbierania trudnych komunikatów,
– Rozwiniesz umiejętności wyrażania swojego zdania w sposób ułatwiający jego usłyszenie przez drugą osobę.

Chętnych prosimy o zapisy i kontakt pod mailem anna.sadowska@bemowskie.pl nabór trwa do 6 maja.
Zbieramy 20 osobową grupę!

–>Warsztaty są bezpłatne.
–>Warsztaty będą prowadzone metodą Porozumienia bez przemocy.
–>Podczas warsztatów zapewnimy uczestnikom poczęstunek i materiały szkoleniowe.

Daty spotkań:
maj: 8, 16, 22 i 29
czerwiec: 5, 12, 19 22 (finał)
Godziny: 17:00 – 20:00

Prowadzący:

Ewelina Ragiel
Trenerka rekomendowana przez The Center for Nonviolent Communication, Albuquerque, USA, coach konfliktu, mediatorka, arteterapeutka II stopnia. W swojej pracy bazuje głównie na Porozumieniu bez Przemocy (NVC), które z pasją zgłębia już od 8 lat. Na co dzień prowadzi grupę wsparcia dla kobiet, warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne.
Nieustającym motorem i motywacją do samorozwoju i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych są dzieci: syn Gwidon 11l i córka Kalinka 2l.
Adam Kusio
Trener konstruktywnej komunikacji, mediator konfliktów. W pracy stosuje Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication) stworzonej przez Marshalla Rosenberga, w procesie certyfikacji w Center for Nonviolent Communication, Albuquerque, USA.
Kompetencje trenerskie szlifuję w Szkole Warsztatu i Treningu Psychologicznego w Ośrodku Intra w Warszawie. Oprócz tego mam za sobą ponad 500 godzin warsztatów i ćwiczeń z zakresu komunikacji i rozwiązywania konfliktów.
Prywatnie jestem mężem oraz ojcem dwóch córek: Uli 13 lat i Anny 11 lat.

Zakończył się projekt „Jak rozmawiać z dorosłymi i nie zwariować?”. Warsztaty były prowadzone metodą „Porozumienia bez przemocy”, w której – jak mówił Marshal Rosenberg – chodzi o to, aby przekazać i przyjąć informacje, unikając osądów i krytyki. Bardzo dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i trenerom Ewelina Ragiel i Adamowi Kusio za ważny i wartościowy proces.
Projekt był realizowany w ramach Funduszu Animacji Kultury Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.