Teatr Playback Self 3.0
Teatr Playback jest specyficzną formą, która znajduje się jednocześnie na dwóch płaszczyznach, z których czerpie techniki oraz siłę przekazu – to psychodrama oraz teatr.
Każdy spektakl potrzebuje scenariusza, a ten swojego autora. W teatrze Playback autorem jest Widz który podejmuje świadomą decyzję o tym, że jego historia zostanie odegrana na scenie dla innych.
Ideą przedstawienia Teatru Playback jest, aby historia opowiadającego otrzymała nowe życie, a opowiadający mógł się jej przyjrzeć z dystansu. Scenariusz tworzony powstaje pod wpływem emocji. Aktorzy starają się znaleźć klucz do tych emocji, ale przecież nie zdarza się, aby dwie różne osoby miały identyczne odczucia nawet, jeżeli uczestniczyły w tym samym zdarzeniu .Siłą rzeczy aktorzy dają więc autorowi część jego historii…
Skład zespołu:
Agata Sidorek
Magdalena Peron – Szott
Jarosław Rebeliński
Mateusz Rybicki
Projekty
Projekty realizowane przy Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie i sfinansowane z Funduszu Animacji Kultury i Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz przy współpracy z Polskim Instytutem Psychodramy w Krakowie to:
- „Teatr Playback Ole” – autorski projekt podczas którego odbywały się regularne warsztaty dla osób z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Kazuniu i mieszkańców dzielnicy Bemowo. W ramach tego projektu jego uczestnicy poznali metodę Playback zgodnie z zasadą dzieląc się swoimi osobistymi historiami. Projekt trwał 9 miesięcy w tym czasie Teatr „OLE” wystąpił na festiwalach w Kijowie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Gliwicach, Warszawie.
- „Śladami dzieci”rozpoczął się w kwietniu 2018 r., podczas jego realizacji współpracowaliśmy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Warszawie i VII Ogrodem Jordanowskim w Warszawie w dzielnicy Targówek z programu Rewitalizacja. Spektakle powstające w ramach tego projektu są oparte na historiach dzieci uchodźców, emigrantów oraz dzieci z polskich rodzin.
Formalnie zakończył się w grudniu 2018 r. wzbudził jednak bardzo duże zainteresowanie wśród widzów, więc pozostał w ofercie Teatru
Aktualnie realizowany projekt
Bierzemy udział w projekcie Exilium.
13 maja zagraliśmy pierwszy pilotażowy spektakl dla młodzieży licealnej z Bemowa w Warszawie.
Było dużo wzruszenia i łez, ale też pięknych historii.
Zapraszamy Was do współpracy.
Foto Marta Bogdańska
Fundacja Heinricha Boella
https://pl.boell.org/pl/2016/06/13/exilium-wskazcie-nam-droge-gorzkiego-wygnania
Można nas zaprosić ze spektaklem:
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
Agata Sidorek Tel. 511050560, laadamek@wp.pl
Magdalena Peron – Szott Tel. 791002505, magdaszott@wp.pl
Aktualności:
Archiwum: