Zespół wokalny „Retro.ArtBem”

Zespół wokalny Retro.ArtBem” powstał w 2001 roku przy Klubie Seniora w Ośrodku Kultury i Edukacji „Górce”.

W zespole śpiewają panie-amatorki, które na emeryturze postanowiły nauczyć się śpiewać  i rozwijać swą pasję, dzieląc się nią z innymi.

 

Od września 2006 roku Zespół działa w Bemowskim Centrum Kultury, pod opieką Krystyny Kowalskiej-Wojuckiej, dyrygentki i akordeonistki, która jest jednocześnie akompaniatorem Zespołu.

 

Od 2006 roku Zespół Wokalny Retro.ArtBem wystąpił na około 250 koncertach, m.in. w: kościołach,  warszawskich domach kultury,  Pałacu Prymasowskim, Katedrze Polowej Wojska Polskiego, kawiarence Krystyny Sienkiewicz – „Pod Podłogą”, Domach Pomocy Społecznej, Klubach Seniora, podczas lokalnych pikników oraz w Bemowskim Centrum Kultury. Kilkakrotnie Zespól występował w łazienkach Królewskich podczas festiwalu Strefa Ciszy.

W listopadzie 2018 roku został zaproszony do udziału w festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.

Zespół wziął także udział w performance Zorki Wollny. Efekt końcowy współpracy został zaprezentowany w Teatrze Studio PKiN w Warszawie.

 

Zespół Wokalny Retro.ArtBem bierze udział w przeglądach i konkursach, i jest zdobywcą wielu nagród:

I miejsce – rok 2007, 2008 x3, 2009 x3, 2010, 2013, 2015, 2018

II miejsce – rok 2009, 2010 x2, 2011, 2012 x2, 2013 x2, 2015, 2016, 2017

III miejsce – rok 2007,

wyróżnienie  – rok 2014

 

 

Repertuar Zespołu to piosenki rozrywkowe dawnych lat (m.in. z repertuaru: Ireny Santor, Mieczysława Fogga, Janusza Popławskiego, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, zespołu Alibabki), ale także piosenki z przedwojennych i powojennych filmów, piosenki obcojęzyczne (angielskie, niemieckie, francuskie, hiszpańskie, greckie), utwory patriotyczne, ludowe, kolędy i pastorałki.

 

W 2014 roku Zespół wokalny Retro.ArtBem wydał swoją pierwszą płytę pt.:

By coś zostało z tych dni. Na płycie znalazły się piosenki zespołowe jak i solowe: „Kwiat jednej nocy”, „Są takie dni w tygodniu”, „Parasolki”, „Gorzko mi”, „Kocha się raz”, Na pierwszy znak”, Wymyśliłam cię” oraz „Va, pensiero” z opery „Nabucco”.

 

Zespół zaprasza do dołączenia do grupy  osoby, które kochają śpiew – znajomość nut nie jest obowiązkowa.

Kontakt: Krystyna Kowalska-Wojcuka  505-997-412

 

Strona Zespołu na Facebooku: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-wokalny-RetroArtBem-437123846366827/timeline/?ref=hl

 

 

 

Krystyna Kowalska-Wojucka, dyrygent i akompaniator Zespołu wokalnego „Retro.ArtBem”, jest absolwentką Wydziału Edukacji Muzycznej – specjalności dyrygentura chóralna w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz  absolwentką Międzyuczelnianej Katedry Kształcenia Słuchu AMFC w  Warszawie. Studentka podyplomowych studiów z Teorii Tańca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Od 2003 roku jest dyplomowanym instruktorem tańca ludowego. Pracowała z  zespołem „Kuźnia Artystyczna” w  DK Wilanów, realizowała projekt z  Męskim Zespołem Muzyki Cerkiewnej oraz  z  tancerzami Zespołu Pieśni i  Tańca „Mazowsze”. Przez 10 lat pracowała jako instruktor wokalny studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca SGH, w którym prowadziła zajęcia taneczne i układała choreografie. Jest dyrygentem 60 osobowego chóru „Ursynovia Cantabile” Ursynowskiego UTW przy SGGW w Warszawie oraz instruktorem wokalnym w dziecięcym zespole folklorystycznym „Dzieci Żoliborza” oraz „Lazurki”.

Ikona telefonu