Polski Teatr Playback 3.0


teatr playback 3.0 na scenie

Ideą Teatru Playback jest stworzenie ?live actu?, przedstawienia powstałego z historii opowiadanych przez widzów. Unikalna jednak jest jego forma ? poruszające przedstawienie, które powstaje czerpie swoją siłę z psychodramy.

W spektaklach Playbacku łączą się więc dwie płaszczyzny: psychodrama i teatr. Psychodrama daje im głębię oddziaływania, przenikliwość i znajomość natury człowieka. Uczestnikom zaś możliwość zagłębienia się w swoich osobistych przeżyciach i uczestniczenia w cudzym, często bardzo intymnym świecie. Prowadzi to do przemyśleń, zrozumienia i oczyszczenia.

Jako forma teatralna Playback posiada wszystkie przypisane jej elementy, czyli scenę, widownię, reżysera i aktorów, a także pozostałe środki teatralnego wyrazu. Jednak każdy z tych elementów pełni trochę inną od pierwotnej funkcję, bo celem jest jednoczesne obcowanie ze światem realnym, wspomnieniem opowiadającego i fantazją aktorów. To co jest sceną jest więc miejscem spotkania z opowiadającym, widownia jest współtwórcą przedstawienia i wsparciem dla opowiadającego, reżyser nie koncentruje się na swojej wizji lecz na wsparciu przeżyć opowiadającego, aktorzy natomiast muszą oddać swoje fantazje i przeżycia na rzecz historii człowieka, który oddaje ją w ich ręce.

Zespół:
Agata Sidorek
Magdalena Peron ? Szott
Mikhail Koltsov

Marcin Pietruszka
muzyka: Mateusz Rybicki

Aktualnie realizowany projekt

Współpracujemy z Fundacją Heinricha Bölla przy projekcie Exilium.

https://pl.boell.org/pl/2016/06/13/exilium-wskazcie-nam-droge-gorzkiego-wygnania

Można nas zaprosić ze spektaklem, warsztatami oraz z projektem Exilium.

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
Agata Sidorek Tel. 511050560, laadamek@wp.pl
Magdalena Peron ? Szott Tel. 791002505, magdaszott@wp.pl

 

Projekty realizowane przy Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie i sfinansowane z Funduszu Animacji Kultury i Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz przy współpracy z Polskim Instytutem Psychodramy w Krakowie to:

  1. ?Teatr Playback Ole? ? autorski projekt podczas którego odbywały się regularne warsztaty dla osób z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Kazuniu i mieszkańców dzielnicy Bemowo. W ramach tego projektu jego uczestnicy poznali metodę Playback zgodnie z zasadą dzieląc się swoimi osobistymi historiami. Projekt trwał 9 miesięcy w tym czasie Teatr ?OLE? wystąpił na festiwalach w Kijowie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Gliwicach, Warszawie.
  2. ?Śladami dzieci? rozpoczął się w kwietniu 2018 r., podczas jego realizacji współpracowaliśmy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Warszawie i VII Ogrodem Jordanowskim w Warszawie w dzielnicy Targówek z programu Rewitalizacja. Spektakle powstające w ramach tego projektu są oparte na historiach dzieci uchodźców, emigrantów oraz dzieci z polskich rodzin.

Formalnie zakończył się w grudniu 2018 r. wzbudził jednak bardzo duże zainteresowanie wśród widzów, więc pozostał w ofercie Teatru.

Aktualności:

facebook.com/teatrplayback

Archiwum:

https://bemowskie.pl/projekt/teatr-playback/


Ciężko wraca się z wakacji, ale przyszedł czas, żeby podsumować to co wakacje przyniosły. Niektórzy odpoczywają leżąc na plaży, lub zdobywając wysokie szczyty. Są tacy, którzy bawią się w szerokim towarzystwie i tacy, którzy zaszywają się w głuszy i smakują samotność. Mówi się o odpoczynku pasywnym i aktywnym. A my? Polski Teatr Playback 3.0 znalazł sposób na idealne połączenie wszystkiego co daje radość tworzenia i nowe siły. Tak więc leżeliśmy w trawie, zdobywaliśmy szczyty, razem i w samotności. Pracowaliśmy i bawiliśmy się świetnie. Po raz kolejny w MICHAŁOWICACH!
Pierwsza edycja Letniej Szkoły Playbacku przyniosła wiele twórczych przeżyć.
Zresztą sami zobaczcie!

Foto:

Margo Fotografia
Playback Theater Summer School 1st edition
It’s hard to come back from holidays, but it’s time to sum up what the holidays brought. Some people rest lying on the beach or climbing high peaks. There are those who have fun in a wide company and those who hide in the wilderness and taste solitude. There is talk of passive and active rest. And we? The Polish Playback 3.0 Theater has found a way to perfectly combine everything that gives you the joy of creating and new strength. So we lay in the grass, we climbed the heights together and alone. We worked and had a great time. Once again in MICHAŁOWICE!
The first edition of the Playback Summer School brought many creative experiences.
Anyway, see for yourself!

foto:

facebook.com/fotografia.margo

Udostępnij:

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!