Kacper Dolata


Związany z Aeromodelklubem Artbem od 2007 roku. Pierwsze modele zaczął budować w wieku 12 lat, na zajęciach u instr. Jarosława Kowalskiego. W kolejnych latach szybko opanował sztukę latania modelami sterowanymi drogą radiową (szybowcami, modelami ESA Aircombat i halowymi do akrobacji precyzyjnej F3P).

Kacper brał udział w historycznym występie polskich modelarzy w pierwszych Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych F3P (Coburg, 2013). Uczestniczył w wielu modelarskich obozach (typu wakacje na lotnisku), zawodach międzynarodowych i mistrzostwach Polski w klasie F3P oraz zawodach Pucharu Polski modeli ESA Aircombat (do walki powietrznej).

Już jako student I roku (na Wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej) zdecydował, że zostanie instruktorem i chętnie poprowadzi zajęcia w naszym Aeromodelklubie dla grupy średnio zaawansowanej.

W okresie studiów aktywnie działał w Międzywydziałowym Kole Naukowym SAE Aero Design. Trzykrotnie uczestniczył w zawodach bezzałogowych modeli samolotów udźwigowych, pn. SAE Aero Design EAST/WEST organizowanych w USA, gdzie razem z zespołem zdobył wiele nagród.

Zawodowo zajmuje się miedzy innymi projektowaniem bezzałogowych statków powietrznych. W wolnym czasie, poza lataniem modelami zdalnie sterowanymi, lubi wspinaczkę oraz jazdę na nartach. Kacper jest instruktorem modelarstwa lotniczego i kosmicznego Aeroklubu Polskiego.

Powiązane zajęcia

Aeromodelklub
Aeromodelklub
01/01/1970

Aeromodelklub

Bemowskie Centrum Kultury jest jedyną Instytucją Kultury w stolicy z własnym Aeromodelklubem prowadzącym rozległą działalność o charakterze edukacyjno-sportowym. Od roku 2015 jesteśmy członkiem zwyczajnym w Aeroklubie Polskim i tym samym Czytaj więcej …


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!