Marcin Chrzanowski


Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie (w klasie gitary klasycznej Ryszarda Bałauszki) oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik wielu kursów gitarowych, na których pobierał lekcje m.in. u Beaty Będkowskiej-Huang, Marcina Dylli, Krzysztofa Pełecha, Jaremy Klicha, Janusza Strobla, Jarosława Śmietany.

W kręgu jego muzycznych zainteresowań znajduje się zarówno muzyka klasyczna, jak i jazz oraz muzyka rozrywkowa. Na stałe współpracuje z gitarzystą Antonim Aduszkiewiczem, z którym wykonuje standardy jazzowe i bossa novy we własnych aranżacjach. Duet współpracował także z wieloma wokalistami (między innymi Anną Witek, z którą wykonywał program złożony z romansów rosyjskich).

Od wielu lat uczy również grać na gitarze dzieci, młodzież i dorosłych: pracę nauczyciela rozpoczynał w Bielańskim Ośrodku Kultury. Aktualnie prowadzi zajęcia w Bemowskim Centrum Kultury, Domu Kultury „Kolorowa” (Ursus).

Jako absolwent studiów polonistycznych ma za sobą doświadczenia w nauczaniu cudzoziemców języka polskiego. Jako jeden z redaktorów piszących hasła, brał udział w pracach nad powstającym właśnie w Polskiej Akademii Nauk „Wielkim słownikiem języka polskiego” (www.wsjp.pl).


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!